FITFENIX.CZ
Fitness Praha pilates
Lenka Schwarzerová
602 159 815
lenka@fitfenix.cz
Plickova 553
Praha 4 - Háje

Jóga a cvičení jógy

Jóga je celý široký filosofický systém, jehož základy sahají několik tisíc let před náš letopočet do Indie. Zabývá se otázkami naší existence jako jednotlivce i jako součásti vesmíru. Rozvíjí člověka po stránce fyzické i duševní . Jejím praktikováním zlepšujeme svoje možnosti v oblasti tělesného i duševního zdraví. Přispívá ke zlepšení koncentrace i k lepšímu zvládání stresu ,učí člověka relaxačním metodám, které pomáhají k opětovnému nabývání sil .

Cvičení jógy

Cvičením jógy tedy můžeme zlepšit celkově svoje zdraví. Pomáhá nám rozvíjet naše schopnosti fyzické – zlepšení pohyblivosti kloubů a páteře, ovlivňuje svalovou sílu a vytrvalost, správné držení těla. Jejím cvičením zlepšujeme svojí dechovou kapacitu. Působí i na zlepšení funkce vnitřních orgánů, mimo jiné jsou prokázány její pozitivní účinky na kardiovaskulární systém i na zlepšení metabolismu, včetně předcházení diabetu. Podstatně ovlivňuje naší schopnost koncentrace a zlepšuje paměť. Relaxační metody nám pomáhají se lépe vyrovnávat s působením stresu a umožňují regeneraci duševních sil.

Jak cvičení probíhá

Cvičíme v klidné, příjemné místnosti s doprovodem relaxační hudby. Oblečení by mělo být pohodlné, aby nebránilo v pohybu. Na nohy jsou vhodné protiskluzové ponožky nebo cvičíme na boso. Používáme podložky. Před cvičením se nedoporučuje konzumace vydatných jídel. Obtížnost cvičení se liší podle úrovně cvičících. Lze cvičit velmi jemná jóga, která je vhodná prakticky pro každého. Zaměřujeme se na celkové protažení a uvolnění celého těla, zlepšení pohyblivosti kloubů a páteře. Posílení břišních svalů a pánevního dna. Cvičení přispívá k úpravě metabolismu a tím předcházíme problémům se zácpou. Zaměřujeme se na zlepšení kvality dýchání a zařazujeme relaxační cvičení, které napomáhá k odbourání působení stresu a celkově přispívá k regeneraci organismu.

Pro pokročilé a zdatnější zařazujeme náročnější sestavy ásan, které celkově zlepší flexibilitu, posílí svaly celého těla, odstraní svalové disbalance a svaly formují do štíhlých tvarů. Zvýší se vytrvalost i balance. Také se zaměřujeme na prohloubení dechu a relaxaci. Celkově jóga působí na očištění organismu a harmonizaci energie a na schopnost člověka tuto energii lépe využít. Jóga je vhodná i jako doplnění jiných sportovních aktivit. Zlepší se vaše schopnosti koncentrace na pohyb a vyvinutí síly. Příliš zpevněným svalům vrátí zpět jejich pružnost. Cvičit mohou muži i ženy.

Optimalizace webu        Zabezpečení Schwarzer         Jablotron        © 2010 - 2014