FITFENIX.CZ
Fitness Praha pilates
Lenka Schwarzerová
602 159 815
lenka@fitfenix.cz
Plickova 553
Praha 4 - Háje

Cvičení podle paní Mojžíšové

Tuto sestavu cvičení vytvořila během 80.let 20.století paní Mojžíšová. Cílem bylo vytvořit sestavu cviků, které by napomáhaly odstranění blokád páteře, napravovaly vadné držení těla a celkově redukovaly důsledky neaktivního způsobu života a civilisačních dopadů na pohybový aparát člověka. Po nějaké době praktikování tohoto cvičení se ukázalo, že má přínosný vliv i na odstranění potíží s otěhotněním u žen.

Jedná se tedy o sestavu celkem jednoduchých nenáročných cvičení, které, je ale potřeba provádět zcela správně a ve správném dechovém rytmu a v dostatečném počtu opakování, několikrát týdně, nejlépe denně.

Působení je nasměrováno do bederní oblasti, která je centrem a těžištěm těla a potíže v této oblasti se projevují následně i v dalších částech těla. Často související potíže zaznamenáme v oblasti krční páteře (včetně bolestí hlavy ) a vůbec s celkovým držením těla. Špatné držení těla zase způsobuje celou řadu obtíží. Jsou to pohybové obtíže a bolesti zad. Hrudník bývá uzavřený a tím se omezuje správné dýchání a pročišťování plic. Stejně tak působí vadné držení těla i na orgány v dutině břišní, které tím pádem také nemají správné postavení.

V hodinách cvičení se tedy věnujeme odstranění všech těchto následků blokád v oblasti beder a páteře vůbec, správnému držení těla, otevření hrudního koše a zlepšení kvality dýchání. Cvičení také vede ke správnému položení pohlavních orgánů v dutině břišní, orgány se lépe prokrvují a tím také pročišťují a zlepšuje se jejich funkce. To napomáhá k odstranění potíží s otěhotněním.

Posilujeme pánevní dno

V hodinách byste se měli naučit správně provádět všechna tato cvičení tak, abyste je poté mohli kvalitně praktikovat i samy doma.

Optimalizace webu        Zabezpečení Schwarzer         Jablotron        © 2010 - 2014